späť na zoznam

Akú ideálnu podlahu zvoliť?

Akú ideálnu podlahu zvoliť?

Pri rekonštrukcii bývania je výber podlahy jedným z najdôležitejších prvkov. Druh podlahy musíme prispôsobiť typu miestnosti a tiež našim požiadavkám a vkusu.

Materiál voľte v prvom rade podľa toho, akú záťaž od danej miestnosti očakávate a je vždy dobré poradiť sa s odborníkom, ktorý Vám odporučí najvhodnejší materiál. Podľa dizajnérov by sme nemali podlahy v dome prekombinovať a do každej miestnosti zvoliť inú. Ak potrebujete priestor opticky zväčšiť, použite do všetkých miestností rovnakú podlahovú krytinu ideálne bez prechodových líšt.

 

Predsieň čiže vstup do domu / bytu je prvou miestnosťou, ktorú pri príchode vidíme, mala by byť reprezentatívna ale zároveň odolná a praktická na upratovanie. Podlaha by nemala podliehať pôsobeniu vody a mechanickému poškodeniu, ktoré môžu spôsobiť obuv a rovnako aj domáci miláčikovia. Do takto zaťažovaných miestností voľte napr. vinyl, linoleum alebo liatu podlahu.

Ďalšou často frekventovanou miestnosťou je obývačka - i tu platí pravidlo vysokej odolnosti, ale zároveň by mala miestnosť pôsobiť viac prívetivo ako predsieň, preto si tu môžeme dovoliť aj celoplošný koberec.

Do detskej izbičky môžeme zvoliť napr. veľmi obľúbený vinyl, ktorý môžeme doplniť kusovým kobercom s detským motívom. Až dieťa povyrastie, možno buď koberec vymeniť za iný, alebo ho úplne dať preč a podlaha bude vyzerať ako nová.

A čo kuchyňa? Pri výbere podlahy v kuchyni je potrebné, aby bol povrch odolný a zároveň protišmykový - čo je vlastnosť najmä dlažby, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie kuchynské povrchy. Jej veľkou nevýhodou je ale tiež komplikovanejšie upratovanie vďaka škáram. Aj odborníci preto odporúčajú voliť do kuchyne inú podlahovú krytinu, kde je ale potrebné dbať pri výbere dreva a laminátu na zvýšenú ochranu proti vode. Ďalší dôvod prečo zvoliť napr. odolný vinyl do kuchyne je tiež zjednotenie podlahy napr. s obývacou izbou.

13.5.2019

Zoznámte sa s nami

Firma Koberce Trend je medzinárodne pôsobiaci obchodný reťazec. V SR existuje od roku 1996 a k dnešnému dňu prevádzkuje 63 maloobchodných predajní. Koberce Trend je najväčší obchodný reťazec na Slovensku v sortimente koberce metráž, kusové koberce, PVC a behúne, laminátové podlahy, zdravotné matrace, garniže, podlahové lišty a doplnky.

Prevádzkovateľ webu ROCHER CONSULTING SR, s.r.o. ako správca osobných údajov spracováva na tomto webe cookies potrebné pre zlepšovanie prostredia webových stránok, analytické účely a cielenú reklamu. Podmienky a poučenie o spracovaní osobných údajov.

Rozumím
x