|

Popis jednotlivých materiálov

Taštičková pružina

Matrace s taštičkovou pružinou , sú špičkou medzi pružinovými matracmi. Každá pružina je uložená v taštičke, ktorá jej umožňuje samostatné kopírovanie. K vlastnostiam, ktoré má klasická bonell pružina, pridáva lepšie schopnosti ortopedickej podpory chrbtice a to vďaka väčšiemu počtu pružín a ich rozloženie do troch zón hustoty (fyziosystém). Počet taštičkových pružín v jadre matraca štandradného rozmeru je 350 ks, u exkluzívnych modeloch až 1000 ks. Takto vysoký počet samostatne „pracujúcích“ ortopedických bodov Vám poskytne pocit maximálneho pohodlia, ktorý Vám prinesie radosť zo spánku. Matrace s taštičkovou pružinou sú vhodné na pevný rošt.

Prírodná pena Biospring

Jedinečná konštrukcia (profil) systému BIOSPRING zaistí výbornú tvarovateľnosť matraca. Jednotlivé segmenty pracujú samostatne, tlak sa neprenáša do celého jadra matraca a tým je kopírovanie ľudského tela presnejšie a komfortnejšie. Matrace so systémom BIOSPRING disponujú rovnako výbornou vzdušnosťou. Nájdete ho u typu ALMADA. Je to ďalší dôkaz neustáleho vývoja v oblasti výroby zdravotných matracov.

Prírodná pena Biogreen

Na tejto pene sa ukazuje, že spojenie najmodernejších technologií a obnoviteľných prírodných zdrojov je možné aj v oblasti výroby matracov. Toto spojenie nielen šetrí náš ekosystém, ale zároveň prináša i kus prírody do našich spální. Suroviny vyrábané z ropy sú v tejto pene nahradené prírodným materiálom – ricinovým olejom, ktorý je už roky využívaný vo farmácii. Rastliny, z ktorých sa vyrába, prijímajú behom svojho rastu energiu zo zeme a slnka, ktorá sa potom prostredníctvom oleja, dostáva aj do našich matracov. Pena BIOGREEN je napustená výťažkom ALOE VERA, ktorý prirodzene zvyšuje hygienu matraca tým, že likviduje roztoče a baktérie.

Latex a hydrolatex

HYDROLATEX je jeden z najnovších materiálov vyrobených kombináciou peny a latexu. Spájajú sa v ňom výhody oboch materiálov. Vyznačuje sa výbornou elasticitou, vynikajúcou priedušnosťou vďaka priečnej perforácii, a tým aj vysokou hygieničnosťou behom spánku. Jadro matraca má tri ortopedické zóny hustoty, ktoré napomáhajú lepšiemu podopretiu chrbtice. Hydrolatex v súčasnej dobe vyniká medzi ostatnými materiálmi veľmi dlhou tvarovou stálosťou a životnosťou.

LATEX je pena vyrobená z prírodného kaučuku. Pre svoju vynikajúcu elasticitu a predovšetkým pre schopnosť si túto vlastnosť udržať po dlhé roky, sa stala vzorom pre vývoj HR (studených) pien. Vynikajúce ortopedické vlastnosti latexovej peny sa najlepšie prejavujú v kombinácii s vhodným lamelovým roštom (min. 22 ks lamiel).

Lenivá pena (lazy-foam)

Jedinečné vlastnosti viskoelastickej „lenivej“ peny sú zárukou maximálneho komfortu spánku. Vďaka svojej schopnosti reagovať na tlak a teplo sa dokáže optimálne prispôsobiť tvaru ľudského tela. Pôsobením telesnej teploty užívateľa viskoelastická pena mäkne, čím dochádza k rovnomernému rozloženiu váhy a k zníženiu priemerného tlaku, priaznivo pôsobiaceho na organizmus. Nedochádza preto k narušeniu krvného obehu a k vzniku preležanín. Svalstvo je behom spánku úplne uvoľnené, čo prispieva k celkovej relaxácii organizmu. Matrace z viskoelastickej peny je možné doporučiť všetkým, ktorí vyžadujú vysoký komfort a pohodlie.

HR pena (studená pena)

Komfortná pena, ktorá bola vyvinutá modernými technológiami v nedávnej dobe. Má vynikajúcu elasticitu aj pri svojej vysokej objemovej hustote a dlhú životnosť. Vďaka otvorenej štruktúre má HR-pena výbornú priedušnosť, čím taktiež dobre vyrovnáva teplotné rozdiely. V spojení s prateľným poťahom poskytujú matrace z HR-peny antialergickú klímu pre zdravý spánok. Kvalita tohoto materiálu je zárukou dlhej životnosti matraca. Má ortopedické vlastnosti. Matrace sú vhodné na lamelový rošt.

Zoznámte sa s nami

Firma Koberce Trend je medzinárodne pôsobiaci obchodný reťazec. V SR existuje od roku 1996 a k dnešnému dňu prevádzkuje 63 maloobchodných predajní. Koberce Trend je najväčší obchodný reťazec na Slovensku v sortimente koberce metráž, kusové koberce, PVC a behúne, laminátové podlahy, zdravotné matrace, garniže, podlahové lišty a doplnky.

Prevádzkovateľ webu LIMEX ČR, s.r.o. organizačná zložka ako správca osobných údajov spracováva na tomto webe cookies potrebné pre zlepšovanie prostredia webových stránok, analytické účely a cielenú reklamu. Podmienky a poučenie o spracovaní osobných údajov.

Rozumím
x